Szybka pożyczka bez bik

Rynek kredytów i pożyczek w Polsce w ostatnich czasach osiągnął apogeum obrotów. Z różnego rodzaju produktów finansowych zaczęły korzystać masy ludzi. Za pożyczone pieniądze można dziś kupić dosłownie wszystko. Nawet najdziwniejsze zachcianki są dzięki temu w zasięgu ręki.
Okazuje się jednak, że jak zawsze życie nie jest takie różowe. Wiele osób zachłysnęło się złudną wolnością finansową i nad miarę skorzystało z kredytów. Przewidzenie efektów takich posunięć nie jest wcale trudne. Brak pieniędzy w budżecie domowym na spłatę comiesięcznych zobowiązań stał się czymś ‚normalnym’ w niejednej rodzinie.

Tutaj szczególnie we znaki zaczęło dawać się Biuro Informacji Kredytowej. Ktoś, kto wpadł na listę BIKu z negatywną opinią stał się dla banków ‚trędowaty’. Z jednej strony do przetrwania miesiąca potrzebował pożyczenia pieniędzy, z drugiej nie miał na to szans. W sukurs takim problemom przyszły niektóre instytucje i firmy pozabankowe oferując produkty typu pożyczka bez bik i dostarczania zaświadczeń (Kredytol.pl).  Miał to być ratunek finansowy dla zadłużonych. Dla kogoś, kto przejął się swoją sytuacją i wdrożył program naprawczy, to faktycznie takie szybkie pożyczki stały się przydatne. Jednak dla osób rozrzutnych okazały się gwoździem do trumny. Stosunkowo drogie kredyty nieumiejętnie i nierozważnie wydane wpędziły spore grupy w spiralę kredytową bez wyjścia.

Jak widać powyżej konieczna jest szczególna uwaga i ostrożność przy wykorzystywaniu pieniędzy pochodzących nie tylko z banków, ale przede wszystkim ze źródeł pozabankowych.