Tuja szmaragd

Kiedy w okresie jesienno-zimowym nie możemy zajmować się swoimi kwiatami ogrodowymi, całą energię związaną z uprawianiem roślin przenosimy do domu, gdzie czekają na nas kwiaty doniczkowe.

Oczywiście jest to okres, kiedy nie trzeba często fundować im zabiegów pielęgnacyjnych, jednakże podlewanie jest jak najbardziej wskazane. Co więcej, jeśli bardzo tęsknimy za naszym ogródkiem ziołowym na świeżym powietrzu, możemy stworzyć jego imitację w domu. Jeśli jesteśmy zapalonymi ogrodnikami możemy pokusić się o stworzenie go od podstaw, czyli zasianie wybranych przypraw. Możemy również kupić dorosłe już rośliny i po prostu się nimi zajmować. Takie przyprawy w domu to świetna rzecz, a nasze potrawy zyskają nowego smaku. W okresie zimowym nie można zapomnieć też o innych, tych sezonowych kwiatach, które pojawiają się w naszych mieszkaniach czy domach tylko na kilka tygodni.

Mowa o świątecznych drzewkach oraz tak zwanych gwiazdach betlejemskich. Pytanie brzmi, co z nimi zrobić, kiedy już skończą swój świąteczny żywot? Otóż choinki z korzeniami typu piękne Tuje w naszych ogrodach zawsze można wkopać do lasu, czy na ogródek, zaś gwiazdy stanowią ozdobę każdego pomieszczenia nawet do wakacji czy dłużej. Kwiaty doniczkowe w okresie zimowym nie wymagają od nas dużego zaangażowania, jednakże nie powinnyśmy o nich zupełnie zapominać, bowiem może to skutkować chorobami czy pojawieniem się szkodników. O wszystkie rośliny należy dbać, żeby odwdzięczyły się nam długim i obfitym kwitnieniem w lecie. Na to przecież wszyscy liczymy i z niecierpliwością czekamy.