Wybory Miss Polonia

Jeśli kiedyś lubiłaś przebierać lalki Barbie, czesać je godzinami, podkradałaś mamie zestaw do makijażu i przymierzałaś jej buty na obcasach, bo chciałaś być najpiękniejszą dziewczynką na świecie to z pewnością dziś również lubisz oglądać konkursy piękności, chociażby takie wybory Miss.

W niektórych krajach małe dziewczynki nie muszą wcale wyrastać z marzeń o byciu miss, bowiem niemal od zawsze biorą udział w konkursach piękności, co więcej uczą się jak zostać tą najpiękniejszą w specjalnych szkołach. Tak jak wkraczając w dorosłość obieramy sobie jakaś drogę, idziemy na studia, tak małe dzieci mają już jasno wytyczony cel. Dziewczynki popychane są oczywiście na ową drogę dzięki swoim mamom, jednakże nie bez znaczenia jest to co same o tym myślą. Tylko czy takie małe dziecko bądź co bądź potrafi jasno wyrazić swoje zdanie, wie na co się tak naprawdę decyduje. W Wenezueli chociażby dziewczynki uczone są nie tylko poprawnego wypowiadania się, ale i poruszania przed publicznością.

Każda niedoskonałość ich ciała jest naprawiana często operacyjnie. Czy właśnie o to nam chodzi kiedy myślimy o konkursach piękności, kiedy nasze dziecko mówi po raz pierwszy, że zostanie Miss Polonia za pośrednictwem internetu lub Świata? Do startu w wyborach trzeba się przygotowywać miesiącami. Należy ćwiczyć układy choreograficzne, zaprezentować jakiś talent i pochwalić się ciekawą osobowością, umiejętnością logicznego myślenia. Nie każda kandydatka do tytułu najpiękniejszej cechy te posiada. Można się oczywiście ich wyuczyć, ale przecież najważniejsza jest naturalność.